Branża e-commerce i bezpieczna przesyłka na odległość

Jak zdobyć zaufanie klientów i zaistnieć w branży e-commerce? Na sukces składa się tu wiele czynników, a jednym z nich jest odpowiednie opakowanie. Bez niego towar może dotrzeć do odbiorcy uszkodzony, a sprzedawca ponieść stratę na skutek zniszczenia niewłaściwie zabezpieczonego produktu. Co należy zrobić, żeby uniknąć takiej sytuacji?

Najlepszym rozwiązaniem jest taki dobór akcesoriów do pakowania, który pozwoli właściwie zabezpieczyć przesyłkę. Co to oznacza w praktyce?

Szeroki wybór materiałów do pakowania

Sprzedawcy internetowi mogą dzisiaj wybierać spośród wielu różnych akcesoriów, które umożliwiają pakowanie i zabezpieczanie produktów na czas transportu. Wśród tych, które są jednymi z najczęściej stosowanych, należy wymienić cechujące się różną wielkością i wymiarami kartonowe pudła. Można w nich wysłać zarówno przedmioty wielkogabarytowe, jak i stosunkowo nieduże. Alternatywą dla tych ostatnich są bąbelkowe koperty. Zabezpieczone w nich przedmioty zyskują doskonałą ochronę na skutek dwóch warstw opakowania: zewnętrznej wykonanej z wytrzymałego papieru oraz wewnętrznej z bąbelkowej folii. Właśnie dzięki folii i uwięzionym w niej pęcherzykom powietrza schowane wewnątrz przedmioty są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami, jakie mogą powstać na skutek wstrząsów i drgań. Opakowaniami zewnętrznymi mogą być również kartonowe tuby.

Poza wymienionymi wyżej akcesoriami sprzedawcy internetowi powinni wybrać solidną taśmę do pakowania oraz wypełniacze do paczek. Zarówno taśma, jak i wypełniacze nie będą jednak potrzebne wtedy, gdy sprzedawcy będą korzystać z bąbelkowych kopert lub wspomnianych wyżej tub. Przydadzą się natomiast, gdy produkty będą pakowane w kartonowych pudłach. Wtedy zachodzi konieczność ich unieruchomienia oraz wypełnienia pustych przestrzeni, jakie powstają pomiędzy przedmiotem a ścianką opakowania. W ten sposób zamortyzowane zostaną wstrząsy, jakie powstają w trakcie transportu.

Opakowanie skrojone na miarę potrzeb

Każdy sprzedawca internetowy powinien doskonale znać swoje produkty i wiedzieć, na jakie uszkodzenia są narażone w trakcie transportu. Jeśli będzie w stanie to określić, z łatwością poradzi sobie też z wyborem właściwego opakowania. Okazuje się bowiem, że kluczową kwestią jest właśnie dopasowanie materiałów do pakowania do cech konkretnego produktu. Jeśli jest to wrażliwa na stłuczenie porcelana, to sposób jej zabezpieczania do wysyłki będzie zupełnie inny niż w przypadku książek czy odzieży. Rozpoznając zagrożenia, jakie mogą się pojawić podczas transportu, można im zapobiegać, wybierając odpowiednie opakowanie.

Jak zatem powinno się zapakować do transportu elektronikę? Tak naprawdę będzie to zależało od jej wrażliwości na uszkodzenia oraz wielkości. Niedużą elektronikę z powodzeniem można wysyłać w bąbelkowych kopertach. Nie potrzeba w tym przypadku nawet taśmy klejącej, bo koperty są już wyposażone w solidne zamykanie. Niepotrzebne są też wypełniacze, bo wnętrze koperty chroni bąbelkowa folia. Nieco inaczej wygląda wysyłka większej elektroniki. W tym przypadku zastosowanie znajdują kartony tekturowe. Z zewnątrz należy je zakleić wytrzymałą na rozerwanie taśmą, a wewnątrz zabezpieczyć przedmiot za pomocą wypełniaczy. To mogą być poduszki powietrzne, bąbelkowa folia oraz styropian.

Dlaczego zabezpieczanie przedmiotów jest takie istotne?

Warto zwrócić uwagę na to, że za uszkodzenia towarów w trakcie transportu będzie zazwyczaj odpowiadał sprzedawca. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nie miał on wpływu na sposób dostarczenia przesyłki wybrany przez kupującego. To jednak niejedyny ważny powód. Równie ważne jest to, że bezpiecznie zapakowane produkty świadczą o profesjonalizmie sprzedawcy i pomagają w budowaniu zaufania wśród kupujących. Dzięki temu ci chętniej powrócą do sklepu w przyszłości i polecą go swoim znajomym.

Artykuł przygotowano przy współpracy z  Hurtownia opakowań

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge