Hybrydowe grzejniki Klima – sposób na ciepłe i efektowne wnętrze

Czy ogrzewanie elektryczne może być wygodne w użytkowaniu, efektowne pod względem wizualnym, a do tego nie rujnować domowego budżetu? Od kiedy na rynku pojawiły się grzejniki hybrydowe Klima, możemy mówić o spełnieniu tych oczekiwań. To nowoczesne urządzenia, w których zastosowano innowacyjną technologię od Radialight. Ich producent, mogący pochwalić się ponad 80-letnim doświadczeniem w dziedzinie ogrzewanie elektrycznego, dołożył starań, by grzejniki Klima trafiały w potrzeby inwestorów o średnio zasobnym portfelu. Ich zaletą jest energooszczędność, estetyczny wygląd i bezobsługowość.

Choć grzejniki elektryczne zazwyczaj kojarzone są z kosztownym systemem grzewczym, na rynku są już dostępne urządzenia wskazujące na to, że wcale tak być nie musi. Grzejniki Klima dzięki zastosowanej w nich technologii należą do urządzeń charakteryzujących się znacznie niższym zużyciem energii niż większość grzejników elektrycznych.  Zastosowana w nich technologia została doceniona na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa Jesień 2019 oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019, gdzie nagrodzono je Złotym Filarem Budownictwa za zajęcie 1. miejsca w kategorii: Urządzenia i instalacje grzewcze.

Czym są grzejniki hybrydowe Klima?

Aby spełnić oczekiwania przeciętnej rodziny, włoski producent postawił na rozwiązania, które doprowadziły do wyprodukowania grzejnika dającego komfort użytkowania i gwarantującego stosunkowo niskie zużycie energii elektrycznej. Chodzi oczywiście o Klimę, hybrydę, która łączy w sobie działanie dwóch niezależnych systemów grzewczych: ogrzewania konwekcyjnego oraz promiennika podczerwieni. Ogrzewanie konwekcyjne (element aluminiowy urządzenia) pozwala na szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu do określonego przez użytkownika poziomu. Jego zaletą jest też natychmiastowa reakcja na zmiany temperatury otoczenia. To ogromna zaleta dla osób, które cenią sobie wygodę. Wystarczy wyobrazić sobie, jak reaguje urządzenie przy nagłym załamaniu pogody albo naszym powrocie do domu po  dłuższej nieobecności.

Działanie promiennika podczerwieni ma natomiast największe znaczenie w momencie, gdy pożądana temperatura zostanie w pomieszczeniu osiągnięta. Wtedy właśnie aluminiowy element grzewczy zostaje wyłączony, a promiennik z części czołowej urządzenia stale przekazuje do otoczenia ciepło, utrzymując je na jednakowym poziomie. Grzejnik Klima pracuje wtedy przy niskim poborze mocy, pobierając zaledwie około 15% nominalnej mocy urządzenia. Element aluminiowy załącza się ponownie, gdy temperatura we wnętrzu spadnie poniżej określonego przez użytkownika poziomu.

Warto wspomnieć, że urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by pracować przy możliwie najniższym poborze mocy, gwarantując przy tym komfort użytkowników. Właśnie dlatego promiennik podczerwieni, który pobiera stosunkowo niewiele energii, został potraktowany w nim priorytetowo. Ogrzewanie konwekcyjne stanowi natomiast wspomaganie dla ogrzewania podczerwienią.

Dodatkowe funkcje w grzejnikach Klima

Czy grzejniki Klima to obecnie najtańsze ogrzewanie elektryczne na rynku? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Nie da się jednak ukryć, że producent dołożył wszelkich starań, by nie były ogrzewaniem generującym wysokie rachunki. Koszty eksploatacyjne nie powinny zatem stanowić nadmiernego obciążenia. Poza zastosowaniem dwóch niezależnych systemów grzewczych wprowadzono w urządzeniach nich szereg dodatkowych funkcji wpływających na obniżenie zużycia energii. Jedną z nich jest funkcja Opticontrol, która pozwala na uzyskanie dodatkowych oszczędności w zużyciu energii. Zastosowany w niej czujnik obecności umożliwia podniesienie w pomieszczeniu temperatury po wykryciu w nim obecności domowników. Dzięki temu ograniczone zostało ogrzewanie pustych pomieszczeń. To z kolei przekłada się na realne obniżenie rachunków za prąd.

Grzejniki Klima pozwalają również na stałą kontrolę zużycia energii w ciągu ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni. Ich zaletą jest łatwy montaż i możliwość ustawienia programu dostosowanego do oczekiwań użytkowników. Zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego urządzenia inteligentny termostat steruje jego działaniem. Dużym atutem jest też możliwość zdalnego sterowania grzejnikiem. Wszystkie te cechy sprawiają, że urządzenia Klima stają się coraz popularniejsze i coraz więcej inwestorów przekonuje się do ogrzewania konwekcyjnego.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge