Meble ogrodowe drewniane – zalety, które wciąż doceniamy

Meble ogrodowe drewniane to produkty, które wciąż są bardzo chętnie wybierane do przydomowych przestrzeni. Widujemy je pośród aranżacji klasycznych, ale i nowoczesnych. Drewno to materiał naturalny, który wpisuje się praktycznie każdą przestrzeń zieloną. Jakie jeszcze zalety posiadają tak wykonane meble ogrodowe?

Uniwersalizm, ale brak nudy

Jasne, ciemne, masywne lub bardziej subtelne, łączone z innymi materiałami, ale niekoniecznie. Meble ogrodowe drewniane stwarzają duże pole do popisu, biorąc pod uwagę aranżacje zielonych przestrzeni. Pod tym względem są uniwersalne. Mamy w końcu do czynienia z naturalnym materiałem, który najlepiej komponuje się otoczeniem przyrody. Nie oznacza to jednak, że drewno będzie nudne i nijakie, wręcz przeciwnie!

Przede wszystkim na rynku znajdujemy coraz ciekawsze kształty. Meble ogrodowe drewniane, które są ręcznie rzeźbione, zyskują na uroku. Mówimy o materiale, którego charakterystyczny rysunek drewna i usłojenie fascynują. Za każdym razem inne, zawsze różnorodne, podkreślające unikalność tego surowca.

Trwałość mimo warunków atmosferycznych

Nie da się ukryć, że drewno jest podatne na wilgoć, zmiany temperatury, a także promieniowanie słoneczne. Jest mniej trwałe niż surowce sztuczne, nie oznacza to jednak, że nie sprawdza się w przypadku mebli ogrodowych. Wysokiej jakości produkty, właściwie zabezpieczone, zaimpregnowane, regularnie konserwowane, są w stanie przetrwać długie lata użytkowania. Estetyką zaś mogą górować nad produktami bazującymi na materiałach sztucznych.

Za najtrwalsze uważa się egzotyczne gatunki drewna, chociażby teak. Równie dobrze można postawić na gatunki krajowe, na przykład sosnę, jednak trzeba się liczyć z bardziej wymagającymi zabiegami pielęgnacyjnymi, aby takie meble przetrwały co najmniej kilka sezonów.

Masywne, więc stabilne

Meble ogrodowe drewniane należą do masywnych i dość ciężkich. To świetne rozwiązanie do ogrodów, w których zagospodarowano stałe miejsce na ich ustawienie. Jeśli w planach nie ma ich przenoszenia, chowania w pomieszczeniach zamkniętych poza ciepłym sezonem, tak duża waga nie będzie stanowić najmniejszego problemu. Masywność idzie zatem w parze ze stabilnością, której również oczekujemy od mebli ogrodowych.

Jak wybierać?

Jeśli już postanowiliśmy, że naszą zieloną przestrzeń będą uzupełniać meble ogrodowe drewniane, pamiętajmy o kilku wskazówkach. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na gatunek surowca, z jakiego są wykonane. Od tego bowiem zależą oferowane właściwości, trwałość, a także konieczność podejmowania zabiegów impregnacyjnych i konserwacyjnych.

Należy zadbać o zabezpieczenie takich mebli poza sezonem. Raczej nie będziemy ich przenosić do garażu bądź innych pomieszczeń służących przechowywaniu. Z tego względu nie obejdzie się bez specjalnych pokrowców ochronnych. Muszą być one szczelne, odporne na wilgoć i zmiany temperatury. Dzięki temu nasze drewniane elementy wyposażenia ogrodu, przetrwają zimową aurę.

Przemyślmy również finalną aranżację zielonej przestrzeni. Od tego bowiem zależy kolorystyka wybranych mebli, ewentualne rzeźbienia, kształty i detale. Chodzi o to, by stworzyć harmonijną i spójną całość. I nie zapominajmy o tym, że stawiając na meble ogrodowe drewniane, przyjdzie nam korzystać z przydomowej architektury, która już zawsze będzie modna. W końcu naturalne surowce, w różnych formach, ale wciąż dominują pośród corocznych trendów.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge