Modne aranżacje salonu – na co się zdecydować?

Salon to pomieszczenie o szczególnej wartości w domu. W nim wypoczywamy, relaksujemy się po długi dniu pracy, spędzamy czas z domownikami lub przyjmujemy gości. To dlatego stawiamy na modne aranżacje salonu, żeby wnętrze zawsze prezentowało się nienaganne. W ostatnich sezonach projektanci są dla nas bardzo łaskawi i oferują szereg mocno zróżnicowanych rozwiązań, dzięki którym każdy salon potrafi zalśnić wspaniałym blaskiem. Które rozwiązania warto wybrać? Kilka propozycji prezentujemy poniżej.

Modne aranżacje salonu – funkcje i rozwiązania przestrzenne

Modne aranżacje salonu bywają różne. Wszystkie jednak łączy podstawowa funkcja. Jest to pomieszczenie, które w domach i mieszkaniach pełni rolę reprezentacyjno-rekreacyjną.

Przecież to właśnie w salonach odpoczywamy, w nich przyjmujemy gości. Takie przeznaczenie niesie ze sobą szereg rozwiązań. W centrum każdego wnętrza tego typu muszą się zatem znaleźć wygodne meble wypoczynkowe. Oprócz tego trzeba oczywiście zadbać o wprowadzenie odpowiedniego oświetlenia.

Wszystkie te elementy służą jednemu – w salonie domownicy i goście mają się czuć na tyle dobrze, żeby chcieli w nich zostać jak najdłużej.

Najmodniejsze rozwiązania stylistyczne – jaki może być salon?

Miłośnicy dobrego designu i pięknych wnętrz wiedzą doskonale, jak wiele możliwości dają nam ostatnie sezony w kwestii budowania ciekawych aranżacji. Naprawdę każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Szczególnie odważne jednostki niejednokrotnie łączą rozmaite elementy. Z takich mieszanek powstają kolejne rozwiązania, które budują konkretny i oryginalny charakter domowych przestrzeni.

Jakie tendencje są obecnie najpopularniejsze? Sprawdźmy propozycje na modne aranżacje salonu.

Styl skandynawski – wiecznie żywy i popularny

Nie da się mówić o modnym i wygodnym salonie, nie rozpoczynając od stylu skandynawskiego. Towarzyszy nam od dawna, przechodzi stopniowe ewolucje. Wciąż jednak zachowuje podstawowe cechy stylu – ograniczenie elementów, stawianie na naturalne surowce.

Salony w stylu skandynawskich wyposaża się meblami z drewna w naturalnych odcieniach, z widocznym rysunkiem słojów. Niekiedy montuje się nawet lampy o oprawach wykonanych w całości z drewna. Kolorystyka przestrzeni jest mocno stonowana i oparta na naturalnych odcieniach, niekiedy przełamanych pojedynczym mocnym akcentem.

Eko-architektura – postaw na przyrodę

Do stylu skandynawskiego nawiązuje też odkrycie ostatnich miesięcy, czyli eko-architektura we wnętrzach. Co to takiego? To nurt, który w domach i mieszkaniach powraca do świata przyrody.

Dominują oczywiście elementy wyposażenia z naturalnych materiałów, o często surowych powierzchniach. Pojawiają się stoliki z plastrów drewna lub lampy z elementami gałęzi.

Główną dekorację przestrzeni stanowią natomiast żywe rośliny – w wielkich, ozdobnych donicach. Popularnością cieszą się także kompozycje z mchów, w szczególności chrobotka reniferowego, które umieszcza się na meblach lub bezpośrednio na ścianach.

Globalny nomada – salon obywatela świata

W ostatnich miesiącach nie mogliśmy podróżować ze względu na epidemię koronawirusa. Nie zatrzymało to jednak ekspansji trendu wnętrzarskiego, stawiającego na kosmopolityzm.

Styl globalnego nomady to chyba jedno z najbardziej eklektycznych rozwiązań, w jakie mogą obfitować modne aranżacje salonu. I w tym tkwi jego największa siła.

Tendencja ta łączy rozmaite elementy pochodzące z różnych kultur, jak choćby dywany z peruwiańskimi motywami, lampy w stylu skandynawskich oraz dużą dawkę naturalnej zieleni. Liczy się finalny efekt – ma być indywidualnie i przytulnie.

Art déco – ozdobność w każdym szczególe

W zupełnie inne tony uderzają aranżacje art déco. Przy ich pomocy buduje się wnętrza eleganckie, z subtelną nutą przepychu i blichtru, w nieco jednak bardziej stonowanej formie niż było kilka sezonów temu w aranżacjach glamour.

Art déco to wysokiej jakości materiały, jak kamienie (marmur, granit, alabaster), egzotyczne gatunki drewna oraz metale wypolerowane na wysoki połysk.

We wnętrzach dominuje symetria (np. dwa kinkiety zamontowane po obu stronach wielkiego lustra) oraz mocna geometryzacja. Najpopularniejszym detalem dekoracyjnym są stylizowane ornamenty z pawich piór lub liści, najlepiej w wariancie czarno-białym.

Piękny salon – serce każdego domu

Nie ma jednej stylizacji, która obowiązywałaby we wszystkich wnętrzach. To podstawowe przesłanie ostatnich sezonów. Każdy może znaleźć swój własny pomysł na salon, korzystając ze wskazówek oferowanych przez designerów i stylistów.

Stawiajmy na rozwiązania praktyczne i wpisujące się w naszą własną estetykę. To najlepsza droga, by za każdym razem stworzyć modne aranżacje salonu.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge