Nowoczesność i estetyka w jednym – designerskie rozwiązania włączników światła do każdego domu

Jaki włącznik światła jest, każdy przecież widzi. Choć w ostatnim czasie tak naprawdę potrafią one prezentować się bardzo zróżnicowanie. Bezpowrotnie pożegnaliśmy już czasy, gdy ramki do włączników światła były zrobione z plastiku w kolorze białym. Obecna różnorodność sprawia, że włączniki mogą stanowić prawdziwą ozdobę wnętrza.

Oprócz samych włączników, które sterują światłem w naszych domach, drugim równie ważnym od strony wizualnej elementem zestawu jest ramka, która zabezpiecza urządzenie oraz sprawia, że pięknie się ono prezentuje. Dziś skupimy się na tym z czego są najczęściej wykonywane ramki oraz jak wpisać cały zestaw w różne aranżacje wnętrzarskie, aby wyglądał po prostu świetnie.

Ramki we wszystkich odcieniach tęczy

Kolor ma znaczenie w każdym pomieszczeniu. Wiedzą o tym również producenci ramek, którzy oferują olbrzymi wachlarz możliwości, dzięki czemu możemy znaleźć rozwiązanie do niemal każdego wnętrza.

Co ciekawe zestaw ramki z przyciskiem włącznika wcale nie muszą być w tym samym kolorze. Można z powodzeniem pokusić się o mieszanie barw i tworzenie ciekawych aranżacji, które dodatkowo znacząco podnoszą walor dekoracyjny tego prostego urządzenia, wpisując je w domową aranżację.

Materiał do zadań specjalnych – z czego produkuje się ramki?

Współcześnie coraz częściej odchodzi się od dawnych rozwiązań plastikowych, które wszyscy tak dobrze pamiętamy. W zamian pojawia się mnogość innych materiałów, o różnorakich parametrach i wyglądzie.

Włącznik światła wraz z ramką to urządzenie obecne w każdym pomieszczeniu, dlatego też warto szczególnie zadbać o wybór odpowiednich produktów. Można zdecydować się na produkty wykonane ze szkła, betonu, drewna, łupka, stali lub aluminium. Zdarzają się również modele obite skórą lub innymi materiałami wykończeniowymi. Dzięki temu z łatwością można znaleźć idealne rozwiązanie, dopasowane do indywidualnego gustu kupującego oraz wyglądu poszczególnych pomieszczeń.

Jak dobrać ramkę do stylistyki wnętrza?

Ramki same w sobie potrafią zachwycać. Aby wpisały się w domową aranżację, należy zadbać o odpowiednie dobranie ich do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Jak skomponować oprawy z najmodniejszymi obecnie aranżacjami wnętrzarskimi?

Minimalizm to tendencja, która utrzymuje się już od dłuższego czasu. W przypadku tego stylu stawia się na skrajną prostotę formy i koloru. Zazwyczaj we wnętrzach występuje jeden lub dwa główne kolory oraz neutralne odcienie szarości i beżów. W jaki sposób dobrać w takiej sytuacji włączniki? Najlepiej postawić na monochromatyczność ramki i przycisku, który jednak wcale nie musi wtapiać się w płaszczyznę ściany. Warto znaleźć rozwiązanie w jednym z dominujących kolorów i uczynić z włącznika element dekoracyjny, przyciągający uwagę wszystkich wchodzących do pomieszczenia.

Style loftowe i industrialne preferują skrajną prostotę i surowość materiałów. Z myślą o takich aranżacjach powstały ramki wykonane z polerowanego betonu, dającego ciekawe efekty wizualne. Produkty tego typu idealnie wkomponują się w otoczenie z betonu, szkła i metalu, podkreślając prosty i wyrazisty charakter materiałów.

Obecny sezon to również powrót stylu art déco, który preferuje rozwiązania skrajnie eleganckie i efektowne. W tym przypadku można pokusić się o wypolerowany na wysoki połysk metal, szkło lub drewno w pięknych i intensywnych odcieniach dębiny.

Styl glamour również jest wciąż obecny wśród obowiązujących trendów. W aranżacjach łączących w sobie to, co dawne z nutą współczesnego przepychu, najlepiej sprawdzają się włączniki wykonane z metalu lub szkła, które dodają subtelnego połysku, różnicując fakturę ściany i stając się jej prawdziwą ozdobą.

Dla miłośników tradycyjnych wnętrz również można znaleźć nietuzinkowe włączniki i dopasowane do nich ramki. Styl klasyczny, a nawet aranżacje w duchu retro najlepiej sprawdzają się z geometrycznymi, prostymi włącznikami, w jednym odcieniu, dopasowanym do kolorystyki pomieszczenia. Mogą one być wykonane z plastiku lub drewna o głębokim odcieniu.

Włączniki światła przeżywają prawdziwą rewolucję. Powoli przestają być uznawane za tylko funkcjonalny przycisk. Coraz częściej mówi się o ich estetyce i roli w budowaniu stylistyki wnętrza. Nie da się ukryć – detale stanowią o pomieszczeniu, a włącznik wraz z ramką jest jednym z najważniejszych szczegółów, o znaczeniu praktycznym i estetycznym, którego nie może zabraknąć w żadnej przestrzeni.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge