Nowoczesny włącznik światła – wszystko na dotyk!

Zamiast klasycznego, tradycyjnego, który estetyką mało komu odpowiada, elegancki i znacznie bardziej wygodny w użytkowaniu. Nowoczesny włącznik światła to propozycja dla tych użytkowników, którzy liczą na spójną aranżację, a do tego znacznie większy komfort sterowania oświetleniem. Na co warto postawić?

Nowoczesny włącznik światła – dotykowo znaczy wygodniej

Przywykliśmy do używania urządzeń, których obsługa wymaga jedynie dotykania ekranu, panelu, konkretnych miejsc, aby włączyć wybrane opcje. To, co jest nam tak dobrze znany chociażby ze smartfonów, co ułatwia codzienne korzystanie nie tylko z elektroniki, zaczyna gościć w innych elementach użytkowych. Mamy zatem do dyspozycji nowoczesny włącznik światła, który jest dotykowy. Jego obsługa odbywa się więc nie tylko za pomocą dotyku, ale i dołączonego pilota zdalnego sterowania.

Czy dotyk jest wygodniejszy? Zdecydowanie! Zyskujemy na większym polu manewru. Łatwiej trafiamy w miejsce, które pod wpływem dotknięcia palcem wywołuje reakcję, w postaci włączenia lub wyłączenia danych punktów świetlnych. To o wiele bardziej komfortowy sposób sterowania oświetleniem, niż klasyczne włączniki. Gdy w rękach mamy pilot zdalnego sterowania, dodatkowo nie musimy się podnosić z miejsca, aby zadecydować o wyłączeniu żyrandola na rzecz włączenia lampki nocnej.

Nowoczesny włącznik światła tego typu sprawdza się nie tylko za dnia, ale i w porze nocnej. Gdy po ciemku wędrujemy do łazienki lub innego pomieszczenia, trudno nam trafić we włącznik światła. Dotykowe panele oferują zaś podświetlane miejsca, które należy delikatnie potraktować palcem, aby włączyć wybraną lampę. Kolorowe podświetlenie jest widoczne w nocy, z daleka, dlatego droga do łazienki staje się bezpieczniejsza i łatwiejsza do pokonania. W szczególności mamy na myśli najmłodszych, którzy lubią wędrować o różnych porach, a w tym przypadku nietrudno o potknięcia.

Wymarzona estetyka

Jeśli dziś przyglądamy się tradycyjnym włącznikom, zgrozę w nas budzi ich wygląd. Nie dość, że nie wpisuje się w aranżację, która była tak pieczołowicie planowana, to dodatkowo zbiera się na nim kurz i brud. Kolor już dawno wyblakł, o minimalnej estetyce właściwie nie ma mowy.

Nowoczesny włącznik światła w postaci dotykowego panelu szklanego, przenosi nas na wyższy poziom wtajemniczenia. Mamy przed sobą bowiem elegancki włącznik. Błyszczącą taflę, która wtapia się w tło, by dopełnić stworzoną aranżację. Innym zaś razem wybraną w kontrastowym kolorze, aby zwracała na siebie uwagę i była dekoracyjnym, choć użytkowym detalem.

Do tego barwy podświetlonych dotykowych włączników, które kuszą delikatną poświatą. Wobec takich wykonań trudno przejść obojętnie. Tego typu nowoczesny włącznik światła jest w stanie wkomponować się w dowolny wystrój wnętrza. Skandynawski, prowansalski, industrialny, rustykalny… każdy!

Łatwość utrzymania w czystości

Klasyczne włączniki łatwo się brudzą, a to odbiera im resztki jakiejkolwiek estetyki. Lepiące się, trudne do wyczyszczenia, szarzejące. Dotykowe panele szklane są znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości. Wystarczy je regularnie przecierać ściereczką, aby zetrzeć powierzchowny kurz. Nie mają one żadnych szczelin ani załamań, w których mogłyby się gromadzić większe zabrudzenia.

Jeśli marzy nam się delikatna modyfikacja dotychczasowej aranżacji, ale taka, która uczyni ją jeszcze bardziej estetyczną i elegancką, wybierzmy nowoczesny włącznik światła. To inwestycja w długofalowe oszczędności i wygląd, który zadowala najbardziej wymagających.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge