Planujesz przeprowadzkę? – Sprawdź, jak zabezpieczyć domowe sprzęty i rzeczy osobiste

Zmiana miejsca zamieszkania to ogromne wyzwanie. W niektórych przypadkach może prowadzić do strat w postaci uszkodzonych sprzętów i mebli oraz zagubionych rzeczy osobistych. Jeśli jednak zadbamy o to, by zostały w odpowiedni sposób zabezpieczone, z pewnością unikniemy problemów. W jaki sposób zabezpieczać przedmioty w czasie przeprowadzki? Jakie materiały do tego wykorzystać? I czy zabezpieczanie wszystkich przedmiotów zawsze wygląda tak samo?

Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie, które wymaga doskonałej organizacji i umiejętności planowania. Jeśli potrafimy przewidzieć, jakie szkody mogą powstać podczas transportu, łatwiej ich unikniemy. Z pewnością będziemy do tego potrzebować akcesoriów do pakowania. Wiele niezbędnych materiałów, które posłużą do zabezpieczania mebli i rozmaitych przedmiotów znajdziemy w centrum opakowań. Oto najważniejsze  z nich:

Kartony tekturowe – nieocenione do pakowania rozmaitych przedmiotów

Pierwszym i chyba najważniejszym akcesorium do pakowania, o którym myślimy w kontekście przeprowadzki, są kartony tekturowe. Możemy do nich schować zarówno domowe sprzęty, jak i wiele innych rzeczy. Różne gabaryty kartonowych pudełek pozwalają dopasować ich wielkość do konkretnej zawartości. A co jeszcze poza domowymi sprzętami może się w nich znaleźć?

Można tu wymienić całą listę przedmiotów, począwszy od rodzinnych pamiątek, dokumentów, książek oraz odzieży, a skończywszy na przedmiotach kruchych i delikatnych, takich jak elektronika albo szklane naczynia. Oczywiście nie wystarczy schować ich do pudełka, by przewieźć bezpiecznie do miejsca docelowego. Ważne jest też ich zabezpieczenie przed stłuczeniem, zarysowaniem, zalaniem, czy jakimkolwiek innym uszkodzeniem. Dotyczy to zwłaszcza przedmiotów delikatnych.

Folia bąbelkowa i wypełniacze do paczek – niezbędnik przy każdej przeprowadzce

Schowane wewnątrz tekturowego kartonu przedmioty należy unieruchomić, by nie przemieszczały się w trakcie transportu. To może mieć kluczowe znaczenie dla ich ochrony przed uszkodzeniem. Wypełniacze do paczek i bąbelkowa folia służą jednak nie tylko do unieruchamiania pakowanych przedmiotów, ale również amortyzacji wszelkich drgań i wstrząsów, które mogą powstać podczas przewożenia lub skutek upuszczenia kartonu. Bąbelkowa folia sprawdzi się doskonale do owijania domowych sprzętów oraz wypełniania wolnych przestrzeni pomiędzy przedmiotem a ścianą kartonu. Idealnie sprawdza się do ochrony rzeczy przed uszkodzeniami dzięki swojej strukturze. Pęcherzyki powietrza uwiezione pomiędzy dwoma warstwami folii dobrze amortyzują wstrząsy, dzięki czemu zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poza folią bąbelkową dostępne są też inne wypełniacze jak na przykład poduszki powietrzne albo skropak.

Inne, ale nie mniej istotne akcesoria do pakowania

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w domu osoby, która szykuje się do przeprowadzki? Z pewnością przyda się jej solidna taśma pakowa. Warto wybrać taką, która jest trwała i ma mocny klej. Do przeprowadzek doskonale sprawdza się taśma typu Hot-melt, przygotowana na bazie kleju kauczukowego. Jej zaletą jest to, że doskonale trzyma się folii i kartonów tekturowych.

Warto zaopatrzyć się też w folię stretch. Dzięki niej wiele mniejszych pudełek można połączyć razem w jedną większą paczkę. To znacznie usprawni pracę podczas przenoszenia przedmiotów do nowego mieszkania.

Oczywiście nie są to jeszcze wszystkie akcesoria do pakowania, w jakie możemy się zaopatrzyć. W zależności od tego, co przewozimy i na jakie uszkodzenia narażony jest konkretny przedmiot, możemy wybrać też: narożniki ochronne, kątowniki tekturowe, tuby papierowe, papier do pakowania i wiele innych akcesoriów.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge