Style wystroju wnętrz – jakie aranżacje cenimy najbardziej

Planujesz aranżację mieszkania? Koniecznie sprawdź, jakie style wystroju wnętrz są dla Ciebie. Wśród najbardziej cenionych przez inwestorów oraz architektów wnętrz należy wymienić styl klasyczny, nowoczesny, skandynawski oraz industrialny. Ich krótką charakterystykę przedstawiam poniżej.

Wśród wielu możliwości aranżacyjnych są takie style wystroju wnętrz, które nigdy się nie nudzą. Od dłuższego czasu ogromną popularnością cieszy się między innymi styl skandynawski. I choć dziś może występować w nieco zmienionej i odświeżonej formie (np. folk, dark nordic), nadal chętnie wprowadzamy go do wystroju naszych mieszkań. Styl klasyczny ceniony jest już od dłuższego czasu, bo pozwala na wprowadzenie dekoracyjnych i nieco bogatszych w formie ozdób. Z kolei industrialny i nowoczesny, choć nie lubią przepychu i wykazują się minimalizmem, w rzeczywistości reprezentują różne podejścia do aranżacji wnętrz.

Skandynawskie style wystroju wnętrz

We wnętrzach skandynawskich ceni się jasne barwy i proste formy. Nie ma tu miejsca dla bogatych, wyszukanych zdobień, czy przepychu rodem z aranżacji w stylu glamour. Dominuje kolor biały i szary z dodatkiem beży i brązów. Wprowadzone do pomieszczenia nieliczne dodatki ocieplają wnętrze, sprawiając tym sam, że staje przyjemniejsze dla użytkowników.

Aranżacje w stylu industrialnym

Surowy wystrój, przestronne wnętrza i duże przeszklenia. Tak w skrócie można opisać pomieszczenie w stylu industrialnym. Trudno byłoby chyba znaleźć inne style wystroju wnętrz wyróżniające się takim minimalizmem. Ograniczenie występujących w pomieszczeniu sprzętów do tych, które są absolutnie niezbędne i niemal całkowita rezygnacja z dodatków oraz dekoracji. We wnętrzu w stylu industrialnym widoczne są elementy konstrukcyjne budynku, takie jak cegła, beton i stalowe pręty. Taka aranżacja, choć z pozoru surowa i bardzo skromna ma swój niepowtarzalny urok.

Nowoczesne aranżacje – jedne z najchętniej stosowanych

Minimalizmem wykazują się również pomieszczenia w stylu nowoczesnym. Tu także zauważymy niewielką ilość, a czasem całkowitą rezygnację z dodatków i dekoracji. Pomimo to nowoczesne wnętrza prezentują się bardzo ciekawie i cieszą dużym zainteresowaniem inwestorów. Dominują w nich jasne barwy oraz meble o prostych formach. Dekoracyjny charakter może przejmować oświetlenie. Zamontowane we wnętrzu lampy, choć produkowane z prostych materiałów i pozbawione przepychu mogą niekiedy przyjmować fantazyjne formy.

Ponadczasowość w klasycznej odsłonie

Styl klasyczny jest ponadczasowy, wyrazisty, ale i znacznie cieplejszy od wcześniej omawianych. W przeciwieństwie do wyżej opisanych ma bardzo bogatą historię. Wyróżnia się ciepłymi barwami ścian oraz dodatków. Styl klasyczny to przede wszystkim beże i brązy. Mogą się jednak zdarzyć i inne barwy, ale w stonowanej, spokojnej tonacji. Pojawiają się też bogatsze motywy dekoracyjne, w tym sztukaterie.

Najbardziej cenione w naszym kraju style wystroju wnętrz nie są bardzo wymagające, czy trudne do zaaranżowania. O ich zaletach może świadczyć popularność wśród inwestorów.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge