Urządzenie małej łazienki – kilka podpowiedzi

Urządzenie małej łazienki może być trudne, co nie oznacza, że takie pomieszczenie nie może być funkcjonalne i estetyczne pod względem wizualnym. Warto stawiać tu na rozwiązania sprawdzone, które z powodzeniem wykorzystują w swoich aranżacjach dekoratorzy i architekci wnętrz. Dzięki temu pomieszczenie nie tylko nie straci na atrakcyjności, ale będzie też wygodne w codziennym użytkowaniu.

Urządzenie małej łazienki stawia przed inwestorem szereg wyzwań. Jak pomieścić na niewielkiej przestrzeni wszystkie niezbędne urządzenia oraz sprzęty i sprawić przy tym, by wnętrze nie wyglądało na zatłoczone? Jest na to kilka sposobów. Dzięki nim pomieszczenie będzie nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale również przestronne i funkcjonalne.

Określ swoje oczekiwania

Zanim zabierzesz się za urządzenie małej łazienki, określ dokładnie swoje potrzeby. Powinieneś ustalić, czy wygodniejsze będzie dla Ciebie korzystanie z prysznica, czy z wanny. A może będziesz potrzebować jednego i drugiego? Pamiętaj też, że pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, które znajdą się w łazience, powinny zostać zachowane odległości, które pozwolą na wygodne korzystanie z każdego z nich. Wnętrze warto zaplanować w taki sposób, by optymalnie wykorzystać całą przestrzeń. Nawet nieduże pomieszczenie można zaaranżować tak, by pozwalało na swobodne przemieszczanie się i pozostawało przy tym w pełni funkcjonalne.

Wprowadź wielofunkcyjne urządzenia

Jedną z zasad, którą warto kierować się przy urządzaniu małej łazienki, jest wybór urządzeń wielofunkcyjnych. Na przykład, zamiast inwestować w prysznic i wannę, możesz postawić na niedużą wannę, którą można połączyć z parawanem prysznicowym. Świetnym pomysłem jest też taka zabudowa wanny, która będzie uwzględniała zlokalizowanie pod nią schowka. W ten sposób można wykorzystać miejsce pod wanną do przechowywania środków czystości. Zamiast wprowadzania do łazienki dużej pralki, można też wybrać mniejsze, kompaktowe urządzenie. A jeżeli inwestor marzył też o suszarce, to może rozważyć ustawienie jednego urządzenia na drugim za pomocą specjalnych łączników.

Odzyskaj trochę przestrzeni

W niedużych pomieszczeniach największym problemem staje się zwykle brak przestrzeni. Dlatego planując urządzenie małej łazienki, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które optycznie powiększą przestrzeń. Bardzo ważna jest odpowiednia paleta barw. Najlepiej sprawdzają się biele, beże, szarości, chłodne błękity i pudrowe róże. Barwy powinny być pastelowe i stonowane. Dobrze jest połączyć je z meblami w kolorze bieli lub jasnego drewna. Świetnym pomysłem będzie też wykorzystanie szklanego panelu z nadrukowaną grafiką, która przedstawia krajobraz. Najlepiej, jeśli pojawi się na niej tło w kolorze soczystej zieleni. Ponadto warto zainwestować w duże lustro, które będzie dodatkowo powiększać przestrzeń.

Nieduże pomieszczenie może być przyjemne w odbiorze wizualnym i w pełni funkcjonalne, jeśli zastosuje się w nim odpowiednie rozwiązania. Mam nadzieję, że nasze podpowiedzi na urządzenie małej łazienki okażą się pomocne i wskażą Ci, jak zaaranżować wnętrze, które spełni Twoje oczekiwania.

Udostepnianie:

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

CommentLuv badge